Wydarzenia z Bydgoskiego Centrum Sztuki

klip w bcs w bydgoszczy

Wyjątkowy klip nagrywany w Bydgoskim Centrum Sztuki

23 lipca w Bydgoskim Centrum Sztuki gościła ekipa nagrywająca teledysk do utworu, który powstał w ramach bydgoskiej edycji projektu Druga Strona Ulicy. BCS doskonale sprawdził się w nowej – i nietypowej – roli.

 

BCS Bydgoszcz

Wizyta słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki i ulokowany w tym samym budynku Sopocki Dom Aukcyjny przyciągają uwagę zarówno młodszych jak i starszych. BCS miał okazję gościć słuchaczy związanych z Kazimierzowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, którzy byli pod niewątpliwym wrażeniem mnogości artystycznej formy, którą kryją mury budynku przy ul. Jagiellońskiej.

bcs nocna gra miejska bydgoszcz

Nocna gra dla mieszkańców Bydgoszczy

Bydgoskie Centrum Sztuki we współpracy z Miastem Bydgoszcz w ramach X Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz” organizuje nocną grę miejską. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, a ta która szybciej wykona wszystkie zadania i pierwsza dotrze do celu otrzyma nagrody od Bydgoskiego Centrum Sztuki.

18891436_707190856127360_4700383544133976986_o

Warsztaty rysunkowe dla dorosłych w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki jest instytucją, która w założeniach ma przybliżać kulturę, ale również jej uczyć i pokazywać z nowej perspektywy. W te założenia wpisuje się idea warsztatów „Portret kamienia”. Uczestnicy – tylko osoby dorosłe – w zaciszu BCS regularnie uczą się rysunku rzeźb. To dzieła patrona BCS, Stanisława Horno-Popławskiego – m.in. „Gęsiarka” i „Portret córki Jolanty”.

 

2

Wernisaż i wystawa prac Dominika Woźniaka [GALERIA ZDJĘĆ]

Bydgoskie Centrum Sztuki w założeniach promować ma młodych polskich artystów – jednym z najciekawszych jest Dominik Woźniak. Jego twórczość – jak zauważono w jego serwisie internetowym – „oscyluje na granicy symbolicznej ekspresji, połączenia rysunkowo – malarskiego kontynentu”. 9 czerwca 2017 r. Woźniak miał okazję zaprezentować swoje prace podczas wernisażu w Bydgoskim Centrum Sztuki.

bydgoskie centrum sztuki wystawa detkos

Wystawa prac Aleksandra Dętkosia - wrzesień/ październik 2017 r.

Aleksander Dętkoś (ur. 1939 r. w Gorlicach) – w 1960 roku ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem. W latach 1960-1966 studiował na Wydziale Rzeźby i Ceramiki w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W tym samym czasie ukończył także studium pedagogiczne. W latach 1966-1969 pracował jako plastyk-pedagog w szkolnictwie specjalnym na Wybrzeżu. Jego nazwisko znajduje się w angielskiej edycji biografii artystów współczesnych, wydanej w Lozannie „Kto jest kim”. Od 1999 roku należy do Accademia Internazionale – Greci Marino (Włochy), z tytułem korespondencyjnego członka Akademii Sztuki. Zajmuje się rzeźbą. Od lat 70. mieszka w Bydgoszczy. Wystawa prac Aleksandra Dętkosia w BCS zaplanowana jest od 15 września do 6 października 2017 r. Poprzedzi ją wernisaż (15.09, g. 18 – wstęp bezpłatny).

bydgoskie centrum sztuki legendarna rzeznia

Legendarna rzeźnia w archiwalnych materiałach - wrzesień 2017 r.

W ramach wystawy ‘Legendarna rzeźnia’ oraz II edycji wydarzenia ‚Bydgoszcz Wciąga Legendarnie’, zaprezentujemy Państwu historię rzeźni, stojącej niegdyś w jednym z centralnych punktów na mapie Bydgoszczy. Dzięki uprzejmości wielu osób oraz Pracowni Reżyserii Architektury ARCHIGEUM, udało nam się zebrać wiele zdjęć, ukazujących funkcjonowanie Bydgoskich Zakładów Mięsnych, ich rozbiórkę oraz dalsze losy przestrzeni po miejskiej rzeźni – dziś miejsca tak chętnie odwiedzanego przez bydgoszczan. Zaprezentujemy liczne zbiory fotografii, plansze projektowe budynków rzeźni, materiały filmowe, a ponadto wystawę wzbogacą cytaty z archiwalnych źródeł, opisujących funkcjonowanie zakładów i życie ich pracowników. Termin wystawy: 8-14 września 2017 r.

horno-poplawski

Wystawa rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego - sierpień 2017 r.

Dzieła Stanisława Horno-Popławskiego – patrona Bydgoskiego Centrum Sztuki – to niezwykłe wejście w świat wyjątkowej rzeźby kreowanej z kamienia. Ta szczególna umiejętność stała się niekwestionowanym symbolem słynnego Horno. W sierpniu BCS zaprasza na drugą już ekspozycję dzieł Horno-Popławskiego; pierwsza wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zapraszamy do powiązania jej z wirtualnym spacerem z Horno-Popławskim, jaki umożliwiają gogle VR.

Przejdź do paska narzędzi