Wirtualna rzeczywistość – podróż śladami Artysty

Gogle prezentujące wirtualną rzeczywistość to jeden z elementów wyróżniających Bydgoskie Centrum Sztuki na kulturalnej mapie Polski. Ta forma prezentacji robi na Gościach BCS niebywałe wrażenie; stanowi bowiem swoisty spacer śladami Artystów. Tak na pokaz VR w Bydgoskim Centrum Sztuki reagował jeden z najlepszych i najbardziej docenianych polskich aktorów, Piotr Stramowski.

Ta forma pokazu to rozwiązanie idealnie łączące esencję Bydgoskiego Centrum Sztuki: połączenie kultury oraz nowoczesnych technologii. W specjalnie przygotowanej animacji zaprezentowany jest życiorys Stanisława Horno-Popławskiego – jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy a zarazem patrona BCS.

Decydując się na wirtualny spacer w BCS, wkraczasz w świat rzeźbiarza i – dosłownie – jego życie. To przenosiny w czasie do Polski sprzed kilkudziesięciu lat. Tak rozpoczyna się droga poprzez dekady i miejsca: od rzeźbiarskiej pracowni po wszelkie miejsca, które ukształtowały twórczość oraz dzieła Horno-Popławskiego.

bydgoskie centrum sztuki gogle VR

Pokaz wirtualnej rzeczywistości, które organizowane są w BCS to cisza, możliwość pełnej koncentracji i całkowita swoboda sprzyjająca ekspresji i niezwykłym wrażeniom. Dzięki takim warunkom podróż śladami Horno-Popławskiego to szczególne doznanie dla zmysłów – prawdziwe przenosiny w czasie do realiów Artysty.

wirtualna rzeczywistość BCS

Spacer z goglami VR można zarezerwować codziennie – z wyjątkiem poniedziałków, gdy BCS jest nieczynne. Koszt projekcji dot. Horno-Popławskiego to 10 zł. To doskonała atrakcja zarówno dla miłośników nowych technologii jak i osób poszukujących nowej jakości kultury i sztuki. Projekcje to również atrakcja dla wycieczek czy pokazów firmowych.

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wyjątkowe pokazy niezwykłej wirtualnej rzeczywistości do swojej siedziby przy ul. Jagiellońskiej 47 – to charakterystyczny budynek przy Focus Mall. Projekcje – po wcześniejszych ustaleniach – mogą odbywać się również w innych miejscach. By ustalić szczegóły, prosimy o kontakt z Bydgoskim Centrum Sztuki.

Przejdź do paska narzędzi